بنیتو موسیلینی ،دیکتاتور ایتالیا، در سال 1940 به خیال انجام یک حمله برق آسا به یونان لشکرکشی کرد. پس از اینکه ارتش یونان مهاجمین ایتالیایی را تا آلبانی عقب راند هیتلر به کمک موسیلینی آمد و ارتش آلمان را برای کمک به دوستش به یونان سرازیرساخت. یونان توسط ایتالیا و آلمان اشغال شد و جزیره کوچک کفالونیا (Kefalonia)نیز یکی از جزایر اشغال شده یونان بود. در سال 1943، 12000 سرباز از نیروهای زمینی و دریایی ایتالیا به همراه 2000 سرباز آلمانی در این جزیره حضور داشتند.

پس از اینکه ایتالیا در سال 1943 به متفقین تسلیم شد هرج و مرج جزیره را فراگرفت. ایتالیایی ها دوست داشتند که هرچه سریعتر به کشور خود بازگردند ولی آلمانها فکر می کردند که سربازان ایتالیایی پس از بازگشت به ایتالیا به دشمن خواهند پیوست و علاقه ای نداشتند که ایتالیایی ها بعدها از سلاح هایشان بر علیه آلمان استفاده کنند. آلمان ها تصمیم گرفتند تا برای جلوگیری از پیشامدهای بعدی سربازان ایتالیایی را خلع سلاح کنند و درخواست قوای کمکی کردند.

هنگامی که قوای کمکی آلمان سر رسیدند ایتالیایی ها تصمیم گرفتند تا بجنگند ولی سلاح خود را تسلیم نکنند. ایتالیایی ها خیابانهای شهر را سنگر بندی کردند و به کمین آلمانها نشستند. پس از رسیدن نیروهای نازی جنگ بین متحدین سابق شروع شد و در نهایت آلمانها توانستند کنترل جزیره را در دست بگیرند. آلمانی های خشمگین6000 نفر از 9000 سرباز ایتالیایی را ،که اسیر شده بودند، جلوی مسلسل گذاشته و به قتل رساندند.

سربازان ایتالیایی در اسارت متحدین دیروز خود

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات