ششم اكتبر سالروز ورود نخستین دسته آلمانی های مهاجر به سرزمینی است که در آن زمان بک کلنی انگلیسی بود و از اواخر قرن هجدم، ایالات متحده آمریکا ـ USA شده است كه در این فدراسیون روز ملی آلمانی هاست و مراسم آن را برگزار می كنند.
     در چنین روزی در سال 1683 (76 سال پس از ورود انگلیسی ها) 13 آلمانی از منطقه راینِ آلمان به آمریكای شمالی متعلق به انگلستان مهاجرت كردند و ساكن پِنسیلوانیا شدند و محل سكونت خود را Germantown نامیدند. 
    این مهاجرنشین آلمانی، 76 سال پس از استقرار نخستین گروه مهاجر انگلیسی در آن سرزمین (ویرجینیا) تاسیس شده بود ولی اینك درصد آلمانی تبارهای آمریكا بیش از مهاجران دیگر است و شمار آنان نزدیك به کل جمعیت آلمانی تبارهای اروپا ـ ژرمن های اروپا ـ است. آلمانی تبارهای ایالات متحده 25 درصد جمعیت این كشور را تشكیل می دهند و پس از آنان، به ترتیب ایرلندی ها، انگلیسی ها، لاتین ها، سیاهپوستان، لهستانی ها و ... قرار دارند. 
    با وجود كثرت آلمانی تبارهای آمریكا، «انگلیسی» که ریشه آلمانی دارد زبان متداول است و سران آن كشور تا اواخر قرن 20 عمدتا انگلیسی، هلندی و یا ایرلندی تبار بوده اند. دانالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا، یک آلمانی ـ اسکاتلندی تبار است.
     با توجه به علاقه مندی آلمانی ها به سرزمین نیاکان، در دوران جنگ جهانی اول از آلمانی تبارهای آمریکا برای جنگ با آلمان در جبهه های اروپا استفاده نمی شد. 
    فدراسیون آمریکا 330 میلیون جمعیت دارد. نیمی از كل یهودیان جهان (كه نزدیك به 14 میلیون نفر هستند) در ایالات متحده زندگی می كنند. از نیمه قرن بیستم، مهاجرت از قاره های دیگر به ایالات متحده که قبلا و تقریبا منحصر به اروپاییان بود افزایش یافته که جامعه شناسان این اختلاف فرهنگی را خالی از خطر نمی بینند. سیاهپوستان به اراده خود به آمریکای شمالی مهاجرت نکرده اند، آنان را در افریقا شکار کردند و به صورت برده در آمریکا فروختند.


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر