در این روز در سال 1358 رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی (آیت الله خسروشاهی) اعلام كرد كه بانك مسكن امور زمین و خانه را برعهده خواهد داشت و همه خانه ها و اراضی واگذاری و یا تصاحب شده پس از انقلاب پس گرفته خواهد شد و تاكید كرده بود كه متجاوزان به اراضی دولت و مردم و متصرفان منازل چنانچه داوطلبانه خود را معرفی نكنند، شناسائی و به دادگاههای انقلاب تسلیم خواهند شد. وی گفته بود كه وجود بیش از حد بنگاه معاملات مستغلات باعث گرانی مسكن و نیز جعل سند و تقلبات دیگر از جمله تصرف عدوانی مال غیر و اراضی دولت خواهد شد و واسطه گری مستغلات نیاز به ضابطه دارد.
     خسروشاهی در حالی كه با تاكید گفته بود انقلاب دست كسی را یرای تجاوز به اراضی دولتی باز نگذارده است خبرداد كه بهره وام مسكن حذف شده و شامل وامهای قدیم هم خواهد شد و نیز قانون اراضی موات اجازه می دهد كه مالكان یك خانه و یك آپارتمان تنها بتوانند برای یك زمین دیگر پروانه ساختمان بگیرند. وی افزوده بود: ما اجازه نخواهیم داد كه معاملات مستغلات به وضعیت ناهنجاری كه در دوران طاغوت داشت باز گردد زیرا كه مسكن وسیله ضروری زندگانی است، نه تجارت، بورس بازی و انباشت پول.
    اینك (پایان آذر ماه 1387) پس از گذشت 29 سال باید بررسی كرد و دید كه اظهارات رئیس بنیاد مسكن تا چه اندازه عملی شده است. در دو سالی که قانون اراضی موات (اراضی که از انها استفاده نمی شود) به اجرا درآمده بودباعث شده بود بسیاری از دارندگان بیش از یک خانه و یک آپارتمان که بیش از یک قطعه زمین هم داشتند سادگی کنند و مستغلات خودرا به بهای ارزان بفروشند تا مشمول تبعات ان قانون قرارنگیرند که تورم سالهای بعد ارزش این پول را هم تقریبا به "صفر" نزدیک کرد (ضرر مضاعف) و ....


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر