Luigi Lucheni
در جریان فعالیت آنارکیست ها (آنارشیست ها) که در تلاش برای تحقق فرضیه ای بودند که شورا به جای افراد باید حکومت کند و فساد اداری ـ اقتصادی، استثمار و اجحاف باید از جامعه محو شود و سندیکاها و اتحادیه ها امور کارکنان را به دست داشته باشند، هشتم سپتامبر 1898 «لوئیجی لوچنیLuigi Lucheni» یك ایتالیایی تبار متولد فرانسه، الیزابت (ارزابت) ملكه امپراتوری اتریش ـ هنگری را ترور كرد.
     الیزابت دختر پادشاه باواریا و زن امپراتور فرانتس ژوزف یکم هنگام قتل 61 ساله بود. لوئیجی پس از دستگیر شدن گفته بود او می خواست یك پادشاه، شاهزاده، حكمران و دولتمند را بكشد و دیگر برایش فرق نمی كرد كه چه فردی باشد. وی افزوده بود كه موروثی بودن حكومت و یا تعیین حكمران و دولتمند با چنین انتخابات ساختگی و با این توده بی اعتنا اهانت به بشریت است. مبارزه افرادی مانند او برای دادن هشدار است تا نحوه انتخاب دولت و حكومت كردن اصلاح شود. فرد آزمند و جاه طلب نخست با وارد شدن در چند معامله ثروتمند می شود سپس می خواهد وارد دولت شود و آرزوی بعدی او باقی ماندن در این طبقه است بدون انجام خدمت صادقانه برای جامعه و بشریت. همفكران من چون از میان برداشتن افراد بالفطره زیان آور را رد نمی كنند تروریست خوانده می شوند حال آنكه دولتها خودشان هرمخالفی را كه بخواهند از طریق قاضی اعدام می كنند و ....
     بعدا اعلام شد كه لوئیجی در زندان (از طریق حلق آویز) خودكشی كرده است. در آن سالها بسیاری از مقامات دولتی در اروپا و آمریکا ازجمله چند رئیس کشور و رئیس دولت به دست آنارکیست ها ترور شدند. یک فیلسوف روس فرضیه آنارکیسم را ارائه داده است.
الیزابت ملکه مقتول


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر